Protetyka

Cieszyn

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są trwałym uzupełnieniem osadzonym na oszlifowanych zębach – zarówno żywych jak i martwych. Najczęściej mają one zastosowanie, gdy ząb jest mocno zniszczony, a odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna. 

 Korony poprawiają estetykę

Wzmacniają zęby leczone endodontycznie (kanałowo), umożliwiają przebudowę warunków zgryzowych. Wykonujemy je także przy odbudowie zębów na implantach. Do uzupełnienia kilku brakujących zębów stosujemy mosty, które są oparte i zacementowane na koronach. Są to uzupełnienia stałe, niezdejmowane, czyli bardzo komfortowe dla pacjenta.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są rozwiązaniem problemu nieestetycznego uśmiechu z powodu nierównych, przebarwionych i lekko uszkodzonych zębów. Po nieznacznym, oszczędnym oszlifowaniu przedniej powierzchni zęba wykonujemy w laboratorium piękną, cieniutką „płytkę” z porcelany, która stanowi nowy front zęba.

Za pomocą specjalnie dobranych kolorystycznie cementów kompozytowych przyklejamy licówkę na stałe do zęba. Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, nie zmieniają kształtu i barwy przez wiele lat. Jest to najlepszy sposób na odmłodzenie żółknących, ścierających się i popękanych zębów. Można je wykonać w każdym wieku, od 17-18 roku życia aż do późnej starości.

Umów wizytę telefonicznie

512 519 433

lub