Rentgenodiagnostyka stomatologiczna:

RTG zębów

W Gabinecie posiadamy dwa nowoczesne aparaty rentgenowskie firmy Vatech.

 Vatech EzRay Premium to kompaktowe, lekkie urządzenie do rejestracji zdjęć bezpośrednio na fotelu dentystycznym. Jest to najnowszy model aparatu do zdjęć wewnątrzustnych w ofercie producenta. Stanowi połączenie testowanych od wielu lat rozwiązań i nowych technologii. Gwarantuje doskonałe obrazy o najwyższej wartości diagnostycznej dzięki znakomitej lampie RTG zasilanej generatorem wysokiej częstotliwości. Pozwala to na ograniczenie dawki pochłanianej przez pacjenta, a niezwykle małe ognisko o wielkości jedynie 0,4mm pozwala na precyzyjne oddawanie na obrazie najdrobniejszych detali anatomicznych.

 

 

Vatech Pax-i 2D to aparat wykonujący zdjęcia pantomograficzne oraz pełen zakres zdjęć cefalometrycznych. Uzyskiwane dzięki niemu obrazy są obecnie podstawą diagnostyki stomatologicznej oraz umożliwiają planowanie leczenia stomatologicznego i ortodontycznego. Nasze urządzenie pozwala także oceniać wiek kostny.

 W trybie pantomografii sensor wykonuje zdjęcie wielu warstw, które następnie można przeglądać i wybierać najostrzejsze (Multifocus). Polega to na możliwości odczytu 5 warstw panoramicznych podczas jednego przebiegu głowicy i z tą samą dawką. Po wykonaniu badania można przeglądnąć wykonane na różnej głębokości pantomogramy i wybrać obraz o najlepszej ostrości i jakości odwzorowania. Zmniejsza to znacząco konieczność powtórnej ekspozycji pacjenta na promieniowanie.

 

Umów wizytę telefonicznie

512 519 433

lub